Jose Antonio Morales, podjetnik iz Lime, ki živi v Sloveniji, nas zadnji dve leti na Fear & Fail konferencah uči o pozitivnih straneh neuspeha. Zdaj se je odločil, da bo v Murski Soboti odprl prvi coworking prostor v Prekmurju, Aurora.

Po tem, ko je v Izoli uspešno zaplavala RIIBA in so v Trzinu odprli kreativni center PingPong, bo ta teden zaživel nov slovenski prostor sodela, tokrat v Murski Soboti. Prekmurska regija velja za eno najmanj razvitih v slovenskem prostoru, zato je odprtje coworking prostora vsekakor dobrodošlo. Takšnega mnenja je tudi njegov ustanovitelj in idejni vodja, Jose Antonio Morales:
Pred več kot letom sem začel sanjati o odprtju lastnega coworking prostora. Ponudila se mi je odlična priložnost v partnerstvu z NLB, ki je oddajalo svoje prostore v najem. Kot Prekmurcu se mi zdi, da nihče ne skrbi za področje podjetništva v regiji. Zato sem se odločil, da se bom tega izziva lotil kar sam.
Joseja Antonia Moralesa smo bolje spoznali, ko je pred dvema letoma prvič organiziral Fear & Fail konferenco, ki je pritegnila mnoge. Tokrat je okrog sebe zbral ekipo prostovoljcev in svetovalcev, s katerimi želi doseči zastavljene cilje. Projekt trenutno financira sam, brez investitorjev ali prostovoljnih prispevkov, vendar verjame v partnerstva, sponzorstva in druge oblike finančnih prispevkov.

Cilji, ki si jih je zadala novoustanovljena ekipa, so za zdaj usmerjeni sploh k zagonu coworking skupnosti v Prekmurju, k oblikovanju skupnosti podjetnikov iz regije, ki bi se tako lahko med seboj še bolj povezali in podpirali. Ciljajo tudi na povezovanje z lokalnimi in tujimi organizacijami, ki težijo k podobnim ciljem, vrednotam in viziji.
Opazil sem, da je pobuda navdihnila mnogo ljudi! Do sedaj sploh nisem vedel, da je v moji okolici toliko podjetnikov in zanimivih ter izkušenih ljudi. Odzivi so odlični, saj ljudje čutijo potrebo po povezovanju. Nihče ne mara biti sam za svojim računalnikom.
Morales se je pri oblikovanju svojega coworking prostora zgledoval po prijateljih iz Impact Hub Vienna, ki združuje podjetnike, svetovalce, freelancerje, kreativce, umetnike in mnoge druge v edinstven ekosistem sodelovanja, virov in navdiha.
Delovni dan v termalnem parku
V Aurori bodo ponujali dnevno vstopnino in dnevno članstvo. Slednje bo za razliko od dnevne vstopnine, ki bo dopuščala samo uporabo prostora, ponujala še različne ugodnosti. Ena od teh so predavanja in ekskurzije, v uporabo je vključena še soba za sestanek. Članom od drugod bo na voljo tudi soba v bližnjem termalnem parku, saj je Jose prepričan, da bo delovni dan v pomirjujočem okolju koristil marsikomu.
Svojim članom želimo omogočiti izkušnjo renesanse podjetništva, ki se trenutno dogaja v vseh večjih mestih, kot je Dunaj, Graz, Budimpešta, Zagreb, Ljubljana in Maribor.

Ime svojega prvega prostora sodela je Morales izbral zelo premišljeno in mu posvetil veliko svojega časa. Aurora je v bistvu ime grške boginje zore, ki dovoljuje soncu, da vzide in je zato simbol novih začetkov ter poguma, potrebnega za soočanje z novostmi. Verjame, da je ime nekoliko nenavadno za podjetje, saj bi ga prej povezali z lepoto, ezoteriko ali podobnim. A ravno tak feedback ga je prepričal, da je izbral pravo ime, saj kot pravi:
Močno verjamem v zdravje posla samega, ki ga lahko dosežemo le z ravnovesjem med moškimi in ženskimi pristopi. Bistvo podjetništva je vsakodnevno soočanje z energijo in zanosom, naš logotip in ime pa to zelo dobro prikažeta.
Morales pozdravlja trud coworking skupnosti v Sloveniji in meni, da je sicer še v svoji začetni fazi, a se dobro razširja in razvija. Izpostavlja problem zmedenosti razumevanja pomena coworkinga; zanj je coworking platforma, kjer lahko podjetniki rastejo in oblikujejo okolje za inovativnost, podjetniški uspeh in osebni razvoj.