Layer, ameriški startup slovenskega soustanovitelja Tomaža Štolfe, po letu in pol zaprte bete in 22 milijonih ameriških dolarjev investicij, odpira storitev za vse zainteresirane razvijalce, hkrati pa lansira nov produkt – Atlas.

Spomnimo, Layer je debitiral in zmagal na tekmovanju TechCrunch Disrupt septembra 2013. Od takrat je startup Tomaža Štolfe zbral 22 milijonov ameriških dolarjev v treh krogih financiranja. Za uporabo storitve se je takoj po lansiranju prijavilo več kot 2.500 razvijalcev. Čeprav je v preteklem letu in pol številka zainteresiranih dosegla 10.000, je Layer lahko uporabljalo le 1.500 izbranih podjetij, med njimi tudi Pop in Imoji.
Layer omogoča integracijo funkcije izmenjave tekstovnih, glasovnih, video ali foto sporočil le z nekaj vrstic kode. S tem bistveno olajša in pohiti razvojni proces, razvijalcem pa omogoča, da se posvetijo drugim, bistvenim funkcijam svojih iOS ali Android aplikacij. Layer je možno uporabiti v aplikacijah za izmenjavo sporočil, kot tudi v aplikacijah, kjer je izmenjava sporočil le ena od funkcij. Cena je odvisna od števila aktivnih uporabnikov aplikacije, začenši z 99 dolarji mesečno za razpon med 1000 in 25.000 uporabniki.

30-članska ekipa s sedežem v San Franciscu je storitev včeraj nadgradila – lansirali so Atlas, odprtokodni nabor orodij, ki bo razvijalcem omogočil še hitrejšo integracijo in prilagajanje funkcije izmenjave sporočil. Uporabniški vmesnik, ki ga poganja Layer, je nastal na podlagi čedalje večjega povpraševanja iz strani razvijalcev. Atlas omogoča dostop do vseh ključnih komponent uporabniškega vmesnika izmenjave sporočil, ki jih razvijalci lahko prilagodijo za svojo aplikacijo (od pogovornih oblačkov, poročil o dostavljenem ali prebranem sporočilu do podpore za smeške in GIF-e, itd.).
Kot so zapisali na blogu:
Napredne aplikacije za izmenjavo sporočil, kot so iMessage, Facebook Messenger ali WhatsApp, so postavile visoke standarde pri pričakovanjih uporabnikov. Zato mora funkcija izmenjave sporočil v katerikoli aplikaciji slediti ravno tem standardom. Layer, v kombinaciji z novo storitvijo, Atlasom, omogoča ravno to – doseganje visokih standardov brez dolgotrajnega in zamudnega procesa oblikovanja in razvoja funkcije izmenjave sporočil.
Atlas uporablja tudi About.me.